İnce Telli Saçların Bakımı
İnce Telli Saçların Bakımı
30 Temmuz 2018

İnce Telli Saçların Bakımı

Birçok saç türleri bulunmaktadır. Kalın telli saçlardan tutun ki ince telli saçlar, renkli veya siyah saçlar. Bunların dışında daha onlarca saç çeşidi olmaktadır ve her saç türünün saç bakımı farklı olmaktadır. Her saç türü için aynı saç bakımını uygulamanız mümkün değildir. Burada bahsedeceğimiz saç türü ise ince telli saçların bakımı olmaktadır. İnce telli saçlar, en kolay kırılan ve kopan saçlardır. İnce telli saçlar için özellikle doğru şampuan seçmeniz çok önemlidir. Bir yere takıldığınızda, anında “çıt” sesini duyarsınız ve o sesi duyduğunuz an, “Eyvah” dersiniz, çünkü artık bir veya iki tane tel kopmuştur.

 

İnce telli saçların bakımı, aslında bütün saçlarda olduğu gibi saçlarınızın temizliğini düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Özellikle ince telli saçlarda, saçların canlı kalması ve saç köklerinin her zaman beslenebilmesi için saçlarınızın düzenli olarak, en az iki günde bir yıkanması ve saçlardan nemliliğin korunması gerekmektedir. İnce telli saçlarda özellikle saçların beslenmesi, saçların anında kırılmaması ve kopmaması açısından çok önemlidir. Eğer saç bakım maskesi veya saç serumu ve benzer uygulamaları saçlarınıza yapmak isterseniz, mutlaka saçlarınızın öncelikle temiz olması gerekmektedir. İnce telli saçlar genelde normal veya kalın telli saçlardan daha zayıftır, bu sebeple daha özenle bakımın yapılması gerekmektedir.

 

Bunların yanı sıra, özellikle ince telli saçlarda, çok fazla saç bakım ürünleri ve saç boyası kullanılması önerilmez, çünkü saçlarınızı daha hızlı yıpratmaktadır, ama her zaman için ipek bakım yapabilirsiniz. İlle kullanmak isteyenler olursa da, uzmanların desteği ile beraber hangi saç bakım ürünlerini veya saç boyalarını kullanabileceklerini öğrenebilirler. İnce telli saçların bakımı gerçekten çok önemlidir ve normal veya kalın telli saçlardan çok daha iyi bakılması gerekir. Saçlarınıza doğru bakım yaptığınız sürece ve saç detokslarını uygularsanız, her zaman için güçlü saçlarınız olmaktadır.

 

Saçlarınız ne kadar ince telli olursa olsun, doğru bakım yaptığınız sürece, her zaman çok güçlü, parlak ve sağlıklı olacaktır. İnce telli saçların bakımı daha özeldir, fakat hangi saç türü olursa olsun, bütün saçların her zaman bakımı şarttır. Eğer sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız ve saçlarınızın dökülmesini veya kopmasını ve kırılmasını istemiyorsanız, saç bakımı kesinlikle şarttır. Önemli olan bir başka nokta ise, yine ince telli saçlarda, saçlarınız yıkandıktan sonra, mutlaka saç bakım kremi ile saçlarınızı yumuşatmanız gerekmektedir. Baktınız ki saçlarınızın beslenebilmesi için taksiye uygulamanız gerekiyor, uygun olan ürünleri bulabilirseniz, bitkisel içerikli saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

Paylaş:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.