İpek Bakım Özünün Faydaları
İpek Bakım Özünün Faydaları
16 Temmuz 2018

İpek Bakım Özünün Faydaları

Saç bakımı hem kadınlar hem de erkekler için önemli bir konudur. Kış aylarında nemini kaybeden saç, yaz aylarında güneşin zararlı etkileri ile karşı karşıya kalarak yıpranır, canlılığını kaybeder ve sönük bir hale dönüşür. Bu durumu toparlamak saça gerekli saç bakımı yapmak önemli bir husustur. Bu noktada birçok bakım yöntemi olduğu gibi son yıllarda sıkça tercih edilen aynı zamanda popüler hale gelen bir bakım yöntemi bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için bu bakım yöntemi nedir, etkileri nelerdir, hangi durumlarda tercih edilmelidir gibi konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

İpek Bakımı Nedir?

Saç zaman içinde nemini kaybeder, çevresel faktörler, uygulanan ısı işlemleri boyama, dengesiz beslenme gibi durumlar karşısında yıpranabilir. Bu süreçte saça bakım oldukça önemlidir. Saç bakımında ipek bakımı tüm bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefler ve saçın kaybettiği nemi kazanarak hacim kazanmasına ve parlaklığını kazanmasına yardımcı olur. Biosilk ürünleri bu noktada ipek gibi saçlara kavuşmanız için gerekli özeni göstererek ürünlerini sunmaktadır. Hem şampuan, hem krem, hem bakım ürünleri ile saçınızı dipten uca besler, bakım yapar ve korur.

Bir nevi bitkisel bakım olarak da adlandırılan bu bakımda ilk olarak hasarlı noktalar hedef alınır. Kırılma, ısı işlemleri ile yanma gibi durumların giderilmesi hedeflenir ve bu noktada hasarlı saç tellerinin onarımı yapılır. Bu aşamadan sonra saçın güçlenmesi ve çevresel faktörlere karşı kendini koruması için bakım gerçekleştirilir. Saçın içeriğinde bulunan 19 amino asitten 17 si bu serumlerin, şampuanların içinde yer almaktadır. Bu sayede saç ilk gün ki parlaklığına ve gücüne kavuşarak daha hacimli ve daha sağlıklı bir görüntüye ulaşır. Korumanın yanı sıra parlaklık, nemlendirme ve güçlendirme gibi etkileri de bulunmaktadır. Eğer saçınız kış aylarında nemini kaybederek kuruma eğilimi gösteriyor ise bu noktada bu bakımı tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer saçlarınız cansız bir yapıda ise, parlaklığını kaybetmiş ve mat bir görüntüye ulaşmış ise bu noktada da bu bakımı tercih edebilir ve saçlarınızın eski gücüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. 

 

Paylaş:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.